Vendosni fjalën kyçe....

Dybala mposht koronavirusin, pas 45 ditë del negativ nga testimet


Lojtari i Juventus Paulo Dybala ka mposhtur më në fund virusin e ri korona, pasi testi i fundit ndaj tij doli negativ.

Lajmin e konfirmoi vetë klubi torinez dhe lojtari argjentinas.

Dybala qëndronte i infektuar prej 45 ditësh me këtë virus.

Te Juventus bashkë me Dybala të infektuar me koronavirus dolën edhe dy lojtarët e tjerë, Daniele Rugani dhe Blaise Matudidi.

Tashmë Dybala mund t’i rikthehet stërvitjes duke lënë vetëizolimin prej 45 ditësh.

Seria A ende nuk ka vendosur se kur mund të rikthehet të luajë sfidat e mbetura, ndërsa autoritetet kanë lejuar vetëm stërvitjen individuale të lojtarëve.