Vendosni fjalën kyçe....

Covid-19/ Pamjet e laboratorit në Wuhan për të cilin SHBA-ja akuzon Kinën (Fotot)


Prej kohësh SHBA-ja e akuzon Kinën lidhur me pandeminë Covid-19, duke e quajtur koronavirusin e ri, ‘virusi kinez’.

Sipas zyrtarëve amerikanë, që kanë nisur edhe një hetim lidhur me këtë çështje, virusi ka dalë nga një laborator në Wuhan të Kinës, ku edhe është shfaqur zyrtarisht Covid-19 që ka prekur më shumë se 2.2 milionë njerëz në mbarë botën dhe ka shkaktuar më shumë se 150 mijë viktima.

Më poshtë janë fotot e laboratorit prej nga sipas zyrtarëve amerikanë, ka dalë Covid-19.

Deri tani mendohet se Covid-19 është transmeruar nga lakuriqët e natës te njeriu duke u kthyer në pandemi globale.