Vendosni fjalën kyçe....

Reali i Madridit projekton dyshen e sulmit të së ardhmes, do shpenzojë 225 milionë euro


Reali i Madridit po mendon që tani për sezonin që vjen. Një numër i madh lojtarësh pritet të largohen ndërsa të tjerë do afrohen për ta kthyer ekipin sërish në nivele të larta.

Në planet e madrilenëve janë sulmuesi i Dortmundit, Haland dhe ai  PSG-së, Mbape.

Sipas sportives ‘Marca’, dyshja e lojtarëve të talentuar do afrohet në verën e vitit 2021, një operacion që do kushtojë 225 milionë euro.

Një pjesë e shumës do fitohet nga largimi i disa lojtarëve që nuk bëjnë më pjesë në planet e klubit galakatik.