Vendosni fjalën kyçe....

Avioni spitalor rrëzohet në Filipine, humbin jetën 8 personat në bord


Një aeroplan mjekësor që transportonte një të sëmurë dhe disa persona të tjerë ka marrë në aeroportin e kryeqytetit Filipinas, duke i vrarë të gjithë në bord.

Avioni IAI Westwind u raportua nga qeveria se po transportonte një të sëmurë drejt Tokios, Japoni.

Pak para se të ngrihej në ajër ai shpërtheu në flakë duke i vrarë veç të sëmurit edhe tre personel mjekësor përveç pilotëve dhe personelit ndihmës.

Zjarrfikëset mbërritë në vendngjarje po u desh më shumë se një orë para se të vinin nën kontroll flakët.