Vendosni fjalën kyçe....

Lajme të mira për Maqedoninë e Veriut, bëhet zyrtarisht anëtarja e 30-të e NATO-s


Maqedonia e Veriut është anëtarja më e re e NATO-s.

Lajm është njoftuar nga kreu i aleancës, Stoltenberg.

Teksa i uron mirëseardhjen ai shkruan në Twitter se procesi i pranimit të Shkupit është i plotë

‘Mirësevjen në NATO, Maqedoni e Veriut! Ka qenë rrugë e gjatë, por të gjitha përpjekjet janë shlyer. Procesi zyrtar i pranimit tani është i plotë dhe ne jemi të kënaqur që kemi anëtarin e 30-të të Aleancës sonë mes nesh’, shkruan Stoltenberg.