Vendosni fjalën kyçe....

Rriten shifrat e të infektuarve në Greqi, konfirmohen 71 raste sot


Ka shkuar në 695 numri i personave të infektuar me koronavirus në Greqi.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 71 raste të reja.

114 persona janë në spital dhe 35 në kujdes intensiv.

Institucionet e shtetit fqinj parashikojnë që numri i të prekurëve mund të shkojë nga 7 deri 10 mijë persona.