Vendosni fjalën kyçe....

Itali: 651 viktima në 24 orë dhe 3957 raste të reja nga koronavirusi


Në Itali gjendja shqetësuese nga koronavirusi vijon, Ditën e sotme autoritet italiane kanë publikuar shifrat e reja ku gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 3957 raste të reja me të infektuar duke e çuar numrin total në 46638

Numri i viktimave të regjistruar ditën e sotme shkoi në 651 duke shënuar një ulje nga dita e djeshme. Deri më tani ka 5476 viktima duke e bërë Italinë vendin e parë me më shumë persona të cilët kanë humbur jetën edhe si pasojë e koronavirusi.