Vendosni fjalën kyçe....

Gjenden të masakruar 27 barinj delesh në Siri


Të paktën 27 civilë janë gjetur të vdekur në provincën Raqqah të Sirisë, thanë të hënën burime lokale.

Sipas burimeve, viktimat, të cilët ishin barinj delesh, u gjetën me kokë të prerë dhe të hedhur në rajonet Madan dhe Sapha.

Vendndodhja e dhjetë personave të tjerë ishte ende e panjohur, thanë burimet.

Incidenti përkoi me kalimin e një kolonë të grupeve terroriste të mbështetur nga Irani që ishin në rrugë për në Raqqah për të ofruar mbështetje ushtarake për forcat qeveritare siriane.

Një media rajonale postoi një video në Twitter dhe identifikoi 21 nga viktimat.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *