Vendosni fjalën kyçe....

Meta dhe Rama bashkë në Varrezat e Dëshmorëve në Ditën e Çlirimit


Kreu i Shtetit Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama janë bërë sërish bashkë në ceremoninë për të kujtuar datën 29 nëntor si ditën e Çlirimit të vendit.

Të dy figurat më të larta të shtetit kryen homazhe në në nder të ditës së Çlirimit në Varrezat e Dëshmorëve në kryeqytet.

Edhe ditën e djeshme Meta dhe Rama ishin së bashku në ditën e ngritjes së flamurit në Vlorë.

Pjesë e kësaj ceremonie kanë qenë kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe zv. kryeminstri Erion Braçe.

Një ceremoni e thjeshtë, vetëm nderimi dhe pa deklarata ka qenë edhe e sotmja, pasi më herët janë anuluar të gjitha ceremonitë festive që ishin planifikuar të mbaheshin për shkak të gjendjes së emergjencës për termetin me pasoja të rënda të datës 26 nëntor.