Vendosni fjalën kyçe....

Partizani fiton ndaj Luftëtarit dhe merr epërsinë në krye të renditjes


Me golat e Çinarit dhe Hasani me penallti, Partizani fitoi ditën e sotme ndaj Luftëtarit.

Golat e takimit për të kuqtë u shënuan në minutat e 54 dhe 56 të pjesës së dytë.

Luftëtari humbi një penallti e cila ekzekutimi i kapitenit Rrapo nuk rezultoi i suksesshëm.

Me këtë fitore Partizani mban vendin e parë duke u shkëputur me 3 pikë nga ndjekësit e Tiranës dhe Kukësit me 18 pikë secili.