Vendosni fjalën kyçe....

18 të ndaluarit për abuzimet me pronat, dalin sot para Gjykatës


Gjykata do të japë sot në orën 10:00 masën për punonjësit e Kadastrës së Durrësit të cilët u ndaluan pas një hetimi nga Prokuroria e Durrësit për abuzime me pronat në Gjirin e Lalëzit dhe Kepin e Rodonit.

Në gjykatën e Durrësit vihen re prezenca e forcave të shumta të policisë.

18 persona të cilët ishin punonjës të Kadastrës së Durrësit u ndaluan dhe ndaj tyre rëndojnë akuzat për falsifikim dhe tjetërsim prone.