Vendosni fjalën kyçe....

“Land Rover” prezanton modelin e ri Defender (Fotot)


Modeli i ri i gjigantit britanik, “Land Rover Defender” është zbuluar më në fund në panairin e makinave në Frankfurt.

Makina është rimodeluar dhe ka një pamje fantastike. Ajo është shfaqur në xhirimet e filmit “Top Gun” muaj më herët ndërsa tashmë është zyrtar.

“Defender” është i mbushur me karakteristika unike të dizajnit e  teknologjinë më të fundit.

Kompania ka nisur prodhimin në seri dhe pritet të shesë jo pak mjete sipas parashikimeve të saj.