Vendosni fjalën kyçe....

Pas Bashës e Kryemadhi, zyrtari i DASH i shkon në zyrë Ramës


Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, David Kostelancik, ka shkuar në kryeministri ku do zhvillojë një takim me kryeministrin Rama.

Më herët ai u takua me krerët e opozitës Basha e Kryemadhi si dhe me kreun e Kuvendit, Ruçi.

Ai ka ardhur në Shqipëri për të ndihmuar në krizën e thellë politike në vend që zgjat prej muajsh.

Kostelancik është zyrtar ë DASH për Europën Qendrore e Jugore.