Vendosni fjalën kyçe....

Nëna gropos pelenën në rërë, mbyllet plazhi në Filipine (VIDEO)


Shumica e Filipinasve janë mjaft me fat që kanë qasje në plazh, qoftë pesë kilometra ose pesë orë larg.

Por një nënë është bërë shkak për mbylljen e plazhit të Boracay, në ishujt Filipine. Kjo për shkak se ka groposur pelenën e pistë të vajzës së saj në rërë. Ndërsa vogëlushen, të afërmit e lanë në ujin e detit.

Pra imagjinoni pak: Po ecni nën rrezet e diellit dhe papritmas vini re diçka në rërë, mendoni mos është ndonjë guaskë apo trung dhe nga kurioziteti nisni gërmoni e gërmoni kur papritmas ju del surprizë- një pelenë e papastër.

Nëse për filipinasit kjo është e pazakontë, në plazhet e Shqipërisë ndodh shpeshherë, por askush nuk e mbyll gjithë plazhin për këtë.