Vendosni fjalën kyçe....

Përgjimet që tronditën Maqedoninë, Lile Stefanova thirret nga Prokuroria Publike


Pas publikimit të tretë të audiopërgjimeve nga media italiane “La Verita” që tronditën Maqedoninë e Veriut, është thirrur në Prokurorinë Publike, prokurorja Lila Stefanova.

Sipas “Alsat”, Stefanova e cila e udhëheq rastin “Perandoria” të PSP-së, është ftuar për t’u marrë në pyetje në Prokurorinë Publike për rastin “Reket”. Kjo është konfirmuar  nga  prokurori publik Lubomir Jovevski.

Stefanova përmendej në audiopërgjimet e publikuara nga “La Verita”. Prokurorja speciale Katica Janeva përpiqej të bindte biznesmenin Jordan (Orce) Kamçevin se ai do të lirohet dhe se Lile Stefanovën e ka nën kontrollin e saj.

Stefanova i mohoi deklaratat e Kamçev dhe Janevës, duke thënë se qëllimi i këtyre audiove është që ta diskreditojnë atë si prokurore.

Hetimin për rastin “Reket” në Prokurorinë Publike e udhëheq prokuroja Vilma Ruskoska.