Vendosni fjalën kyçe....

‘Valdrin Pjetri është ndaluar në Firenze në 3 të mëngjesit duke transportuar drogë’ – Denoncimi


Një qytetar ka publikuar të tjera të dhëna lidhur me kryebashkiakun e Shkodrës, Valdrin Pjetri. Ai shkruan se Pjetri është ndaluar në Itali në Firenze bashkë me një shqiptar tjetër duke transportuar drogë.

Qytetari thekson se Pjetri ka ikur nga arresti i shtëpisë dhe është kthyer në Shqipëri.

Pas kësaj atij i është falur burgu pasi në vitin 2006 ka pasur amnisti për personat e dënuar 3 vjet e poshtë, por precedenti i ndalimit të Pjetrit për transport droge e vjedhje makine qëndron.

Mesazhi i tij është publikuar nga ish-kryeministri Berisha në faqen e tij në ‘Facebook’.

Plotesime te reja fundosese per Valdrin Drogen! sb

“Pershendetje doktor Berisha! Doktor une e njoh mire Valdrinin asht krejt e vertet ajo qe ka denoncuar qytetari dixhital per Valdrin Pjetrin dhe Altin Doden. Ata te dy jane arrstuar nga kuestura italiane ne Firence Piazza Puçini ne ora 3 te mengjesit. Ndalimi i tyre eshte bere sepse ata po transportonin droge. Fillimisht Valdrini eshte perpjekur te fajsoj Altinin por pas kundershtimit te Altinit ata kane pranuar bashkfajsine. Mbi Valdrinin rendon edhe akuaza e vjedhjes se automjetit qe gidonte vet. Vitet jane ne rregull 2001-2002. Nuk i ka ba 16 muj burg Se sa ikin dalin ne arrest shtepie e ikun prej italijet. valdrini ka precedent. Ne 2006 ka pas falje per ata qe jane te denun deri ne 3 vjet e poshte. Burgu asht fal por precedenti rrin gjithmone. Ne firence ka ndodh gjithcka se aty ka shku me studime por u dha mbas droge. As studimet si ka mbyll. Anonim.”