Vendosni fjalën kyçe....

Mjekja ‘gjeni’ e lindur në Indi shpallet ‘Mis Anglia’


Një mjeke 23-vjeçare e lindur në Indi është shpallur ‘Miss Anglia’, duke fituar një konkurs të mbushur me qindra femra magjepsëse nga Mbretëria e Bashkuar.

Mbretëresha e bukurisë, Bhasha Mukherjee, lindi në Indi e familja e saj u zhvendos në Britaninë e Madhe kur ishte nëntë vjeç.

Larg të qenit konkurente stereotip pë rnjë konkurs bukurie, ajo ka dy gradë mjekësore dhe flet pesë gjuhë të huaja.

Me një IQ prej 146, ajo zyrtarisht është kategorizuar si ‘gjeni’ dhe të premten, vetëm disa orë pasi fitoi konkursin prestigjioz të bukurisë, ajo filloi një punë të re duke punuar si mjeke e re në Lincolnshire.