Vendosni fjalën kyçe....

Iu refuzua viza nga SHBA-ja, Dako thirret për herë të dytë te Krimet e Rënda


Vangjush Dako ka marrë për herë të dytë një fletëthirrje nga Gjykata e Krimeve të Rënda, për të dëshmuar lidhur me dosjen “339”.

Kjo vjen pak ditë pasi SHBA-ja i refuzoi vizën Dakos dhe familjes së tij.

Zëvendës Ndihmës-Sekretar i Shtetit, Mattheë Palmer tha se SHBA-ja ka dëshmi të forta për përfshirjen e tij në korrupsion dhe ndaj atij i është ndaluar hyrja në SHBA.