Vendosni fjalën kyçe....

Meta: I bindur në pafajësinë e Ramush Haradinajt


Kreu u Shtetit Ilir Meta ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinajt duke u shprehur i bindur për pafajsinë e ish-kryeministrit.

Më tej, Meta shprehet se duhet të bashkohemi më fort që Kosova dhe rajoni të jenë të pa cënuar në paqen dhe të ardhmen

Krenar për Ramush Haradinajn dhe i bindur në pafajësinë e tij!
Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit!
Nga sot të gjithë duhet të flemë më pak, të shqetësohemi më shumë dhe të bashkohemi më fort që Kosova dhe rajoni ynë të jenë të pacënuar në paqen dhe sigurinë tonë, si dhe në të ardhmen europiane“-shkruan Meta.