Vendosni fjalën kyçe....

Tensione në Kavajë, policia hedh gaz (Video)


Kanë nisur tensionet mes policisë de protestuesve në KZAZ-në e Kavajës.

Qytetarët të mbledhur para KZAZ-së kërkojnë bllokimin e zgjedhjeve të 30 qershorit duke larguar nga aty materialet zgjedhore.

Fillimisht ka pasur përplasje me shkopinj, më pas policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe spraj.

Në pamjet e publikuara nga Syri.net shihet tensioni mes policisë dhe qytetarëve.