Vendosni fjalën kyçe....

Media gjermane: Mesut Ozil cakton datën e dasmës, nuk i do ish-shokët e kombëtares


Ylli i Arsenalit Mesut Ozil, do të martohet së shpejti me aktoren turke, Amine Gulse. I ftuari i nderit në ceremoninë martesore përflitet se do jetë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Ozil i cili vitin e kaluar u largua me polemika të mëdha nga Kombëtarja gjermane, thuhet se nuk i do në dasmë ish-kolegët e tij.

Sipas revistës gjermane “Bild”, futbollisti turk ka vendosur që datën e dasmës ta lërë pikërisht më 7 Qershor, me qëllim që në dasmë të mos mundet të shkojnë ish-shokët e tij në Kombëtaren gjermane.

Kjo sepse një ditë pas do të zhvillohet ndeshja Bjellorusi-Gjermani.

Ozil dhe Gulse kanë nisur të shoqërohen në vitin 2017, derisa shpallën fejesën në qershor të 2018-ës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *