Vendosni fjalën kyçe....

PD krijon koalicionin opozitar, partitë që i bashkohen


Nesër në oren 09:00 Partia Demokratike nis firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar.

Me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore te opozitës, qe kërkojnë zgjedhje te lira e te ndershme pa Edi Ramën kryeministër.

Mësohet se kjo do jete një nga pikat e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e një qeverie tranzitore qe do te garantoje zgjedhje te lira e te ndershme dhe do t’i hape rruge drejtësisë për të ndëshkuar ata politikane që janë faktuar se kanë blerë zgjedhjet, raporton Syri.net.

Disa nga partitë nënshkruese janë: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU.