Vendosni fjalën kyçe....

Zhupa i përgjigjet Spiropalit, i publikon skemën si vëllai i saj fitoi miliona euro tendera nga qeveria


Zëdhënësja e PD-së, Zhupa, i është kundërpërgjigjur ministres Spiropali pas deklaratave të kësaj të fundit për daljen nga parlamenti të deputetëve të opozitës.

Zhupa ka publikuar skemën me anë të cilës vëllai i Spiropalit ka përfituar tendera që prej vitit 2014.

“Zonja 5 milion euro e doganave sapo renditi ne tv, 3 arsye pse opozita ka dale nga parlamenti sipas saj.

  1. Ska ekip dhe program tha Elisa.

Ne fakt keta ekip te mire konsiderojne vetem trafikant droge, perdhunues, trafikant femrash apo abuzues me fondet publike si vete zonja ne fjale.

  1. Sondazhet e nxjerrin keq tha Elisa.

S’po iu referohem fare sondazheve te brendshme por mjafton te shohin ato publike te cilat e nxjerrin opoziten fituese te zgjedhjeve.

  1. Opozita paska frike nga reforma ne drejtesi vuri piken zonja e doganave.

Opozita hoqi dore nga mbrojtja qe i ben mandati i deputetit dhe paska frike!!! Dhe vete Soros ua tha se kane deshtuar dhe gjithcka ne fakt ishte nje loje e Rames per te kontrolluar drejtesine. Nje drejtesi e pakapur do kishte marre ne hetim Elisen te paren, pastaj me rradhe gjithe organizaten e Rilindjes.” – shkruan Zhupa në “Facebook”.