Vendosni fjalën kyçe....

KQZ publikon listën e deputetëve të rinj, u kërkon formularin e dekriminalizimit


Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar listën e kandidatëve të cilët mund të marrin mandatin e deputetit pas dorëheqjeve masive nga opozita.

Lista përfshin kandidatët për deputetë në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2017 në 12 qarqet e vendit.

Pasi ka publikuar listën, KQZ iu ka kërkuar kandidatëve të listës shumëemërore të dorëzojnë dhe formularin e dekriminalizimit.

Mbetet për t’u parë nëse ndonjë nga listat e opozitës do të pranojnë mandatin e deputetëve që e kanë djegur atë.

Lista e plotë për 12 qarqet:

QarkuLSIPD
BeratLlambriolla Misto
Rexhina Limja
Lefter Maliqi
KorçëPirro KapuraniAndrea Mano
Ligoraq Karamelo
Suela Myrtollari
Marta Male
VlorëSokol DervishajArben Ristani
Dashamir Tahiri
Matilda Qurku
GjirokastërErjola BrahaMimoza Como
ElbasanEnver Roshi

Rudina Mita

Taulant Zeneli
Nada Tapija
Sindi Daiu
FierErisa XhixhoLuljeta Sejko
Aurora Koroveshi
Elizabeta Kurti
DibërAurora MaraEdmond Isaku
Denisa Vata
DurrësEdlira HyseniAgron Duka
Vullnet Topalli
Dejana Burgjia
Helenida Sava
ShkodërDritan HylliGjokë Uldedaj
Bednardeta Syku
Denisa Meci
Orjeta Shkambi
LezhëElda HotiPrec Zogaj
Martin Biba
Enkelejda Rica
TiranëKevi Pojana

Ardit Cela

Ylli Shehu

Edmond Rrushaj

Ralf Gjoni

Gerti Bogdani
Mirela Tabaku
Barbara Doda
Enkelejda Sallaku
Besmira Petriti
Ana Kadillari
Ina Haxhija
Orjona Kurtesi
Majlinda Halilaj
Zana Prela
Kukës Alban Zeneli
Miftar Dauti

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *