Vendosni fjalën kyçe....

Emrat dhe fotot e 21 shqiptarëve të arrestuar për trafik ndërkombëtar droge


“Lulet e Pranverës” vuri në pranga 21 shqiptarë dhe 6 italianë. Operacioni u krye në Durrës, Lezhë dhe Vlorë.

“Lecceprima” publikon të gjithë emrat dhe fotot e shqiptarëve e të italianëve.

Ata janë: Dino Abazi, Dorian Alikaj, Altin Avduramani, Luka Beqiraj,  Donato Carlucci, Ajet Cepa, Gianfranco Contestabile, Giancarlo de Simone, Kujtim Elmazi, Klaudio Fani, Nertil Gerra, Arbnor Hoxhaj, Bilbil Kabello, Artur Malo, Kristian Nuredinaj, Denis Pashaj, Dorjan Pashaj, Arben Pazi, Eduart Sallaku, Salvatore Santoro, Bernard Tahiraj, Francesco Tarantini, Giuseppe Vantaggiato, Elvin Xamo, Erjon Xhelili, Fatmir Xhelili dhe Raul Zenunaj.

Akuza është trafik ndërkombëtar droge dhe futje e përdorim në Itali të armëve dhe municioneve të luftës.

Hetimet kanë vazhduar për 2 vjet, ndërsa personat e prangosur janë pjesëtarë të 4 grupeve kriminale italiane, me bazë operative në provincën e Lecces dhe degë në të gjithë territorin italian:  Calabri, Toscana, Emilia Romagna, Sicilia, Liguria, Lombardia./Hashtag.al