Vendosni fjalën kyçe....

Denoncimi te Berisha: Ardi Veliu dekonspiroi operacionin “Rruga e gabuar”


Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook, denoncon se operacioni “Rruga e gabuar” që prangosi 36 persona për falsifikimin e dokumenteve dhe trafikimin e personave jashtë Shqipërisë, kryesisht në SHBA, Kanada dhe Angli, është dekonspiruar.

Në reagimin e tij duke iu referuar mesazhit nga një qytetar, Berisha shton se kokat e bandës janë informuar një javë më parë për operacionin.

Postimi i plotë:

Operacioni ‘rruga e gabuar’ u dekonspirua nga lart!

Kokat u informuan nje muaj me pare!

Oficere madhor te narkoplicise kryesore ne rrjetin e trafikut.

Ardi Veliu pagoi bandat qe i rrembyen te atin ne vitin 1997!

Lexoni mesazhet e oficerit dixhital. sb

Doktorin pasi kishte nje jav vezhgime dhe perndjekje te kokave te bandes qe merej me fallcifikime dokumentash operacioni forca e ligjit ka deshtuar sepse Jan kapur ushtaret Jo kokat operacioni esht dekonspiruar 1muaj me par kokat Jan njoftuar per goditje Ku ata Jan detyruar te Marin masa ,perse Ardi veliu deshton pikerisht ne Delvin ?a ka frik se mos nje dit I perseritet historia e 97 Ku banda e Stjarit I mori peng babain kundrejt nje gjobe te majme

Tek SMS e meparshme per aksionin 34 persona te arestuar koka esht Dritan gramozi me pseudonimin Gardhi

Pershendetje Doktoktorr!! Doja tju beja me dije nje fakt shum flagrant persa i perket aksionit qe eshte marr ne dat 04/02/2019 dhe jan arrestuar rreth 36 persona per trafik nderkombtar njerzish doja te beja me dije qe nga burime te sigurta pjes e ketij grupi eshte edhe nje funksionar i lart policie i rilindjes shef rendi aktualish ne fier si dhe oficer te larte ne komisariatin e Elbasanit Durresit por dhe ne Tirane!! Nderkoh qe jan arrestuar shum persona nuk arrestojn kryesoret!!ju lutem na ruani anonimitetin flm respekte.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *