Vendosni fjalën kyçe....

Pasi e bëri veten ministër të Jashtëm plasin në rrjet memet për Ramën


Kryeministri Edi Rama dha sot lajmin se do të jetë  vetë ministër i Jashtëm i Shqipërisë deri në zgjidhjen e çështjes në gjykatën e re Kushtetuese. Kreu i qeverisë njoftoi këtë me anë të një postimi në “Twitter” ku thotë se deri në formimin e Kushtetueses, do e mbajë ai postin e ministrit të Jashtëm.

“Presidenti s’e ka çdekretuar Ministrin e Jashtëm në afatin kushtetues. Shkelje e radhës që do ta ballafaqojmë bashkë me të tjerat në Gjykatën e re Kushtetuese. Deri atë ditë që vjen shumë shpejt,do të jem de jure në këtë rol sepse s’kemi kohë për të humbur në kërkim të Presidentit.” – shkruajti Rama. Menjëherë vërshuan edhe memet në rrje, ku sigurisht me protagonist Ramën dhe Gent Cakajn.

Memet: