Vendosni fjalën kyçe....

Nëse Allegri nuk rinovon, drejtuesit e Juventusit e kanë gati Planin B


Në rast se trajneri Allegri nuk do rinovojë me Juventusin, atëherë drejtuesit e klubit e kanë gati planin rezervë.

Emri që mund ta zëvendësojë atë është një ish-juventin, pikërisght ish-trajneri i Realit të Madridit dhe ish-mesfushori i bardhezinjve, Zinedin Zidane.

Aktualisht francezi është pushim pas disa sezonesh fabtasike me klubin madrilen, me të cilin fitoi 3 Liga Kampionësh.

Të gjitha gjasat janë që Allegri të rinovojë me Juventusin, megjithatë nëse kjo nuk ndodh atëherë portugezi Ronaldo mund të jetë i kënaqur që do bashohet sërish me ish-trajnerin e tij.