Vendosni fjalën kyçe....

Juventus bie në Zvicër, United mundet nga Valencia, Bayern barazon me Ajaks


U mbyllën ndeshjet e gjashta dhe të fundit në grupet e Ligës së Kampionëve. Juventusi u mund me shifrat 2-1, në fushën e Yong Boys por duke mos rrezikur kulaifikimn së bashku me Man.United i cili edhe pse humbi sot ndaj Valencias me rezultatin 2-1 përfundoi grupin i dyti.

Në sfidat e tjera Man.City fitoi ndaj Hoffenheim me shifrat 2-1 ndërsa Lyon barazoi me Shakhtar Donetsk 1-1. Në këtë grup City dhe Lyon kalojnë në fazën tjetër të Champions League.

Ndërsa në Grupin Bayern Barazoi 3-3 ndaj Ajaksit kurse Benfica arriti të merrte një fitore ndaj AEK të Athinës.