Vendosni fjalën kyçe....

Hidhet shorti për Euro 2020, kë do ketë Shqipëria kundërshtar


Në këto momente po hidhet shorti për fazën kualifikuese të “Euro 2020” në Dublin.

Shqipëria dhe Kosova sapo mësuan se cilët do të jenë kundërshtarët. Kombëtarja kuqezi pritet të përballet me Francën, Islandën, Turqinë, ose  Moldavinë.

Kosova nga ana tjetër, do të ketë si kundërshtar Anglinë, Republikën Çeke, Bullgarinë ose Malin e Zi.

Kombëtarja shqiptare ndodhet në vazon e katërt duke zbritur me një vazo nga shorti i kaluar ndërsa Kosova është ngjitur në vazon e pestë.

Grupi A

1- Angli

2- Republika Çeke

3- Bullgari

4-Mali i Zi

5-Kosovë

Grupi B

1- Portugali

2- Ukrainë

3- Serbi

4-Lituani

5- Luksemburg

Grupi C

1- Holanda

2- Gjermani

3- Irlanda e Veriut

4-Estoni

5-Bjellorusi

Grupi D

1- Zvicra

2- Danimarkë

3- Irlanda

4- Gjeorgji

5-Gjibraltar

Grupi E

1- Kroacia

2- Uells

3- Sllovakia

4-Hungaria

5- Azerbajxhan

Grupi F

1- Spanja

2- Suedi

3- Norvegjia

4-Rumani

5-Ishujt Faroe

6–Malta

Grupi G

1- Polonia

2- Austria

3-  Izrael

4-Slloveni

5-Maqedonia e Veriut

6-Letonia

Grupi H

1- Franca

2- Islandë

3- Turqi

4-Shqipëri

5-Moldavi

6- Andorra

Grupi I

1- Belgjika

2- Rusia

3- Skocia

4-Qipro

5- Kazakistan

6- San Marino

Grupi J

1- Italia

2- Bosnje-Hercegovinë

3- Finlanda

4- Greqi

5- Armeni

6-Lihtenshtejn