Vendosni fjalën kyçe....

Meta në Stamboll me ftesë të Erdogan-it, merr pjesë në përurimin e aeroportit të ri


Presidenti Meta ka mbërritur sot në Stamboll me ftesë të veçantë nga presidenti turk, Erdogan. Kreu i shtetit pritet të marrë pjesë në përurimin e aeroportit të ri të Stambollit, “Istanbul Ataturk Airport”.

Simbolika e këtij përurimi përkon me 95-vjetorin e themelimit të Republikës së Turqisë.

Aeroporti i ri që do përurohet është pjesë e aeroportit kryesor “Istanbul Ataturk Airport” më i madhi në vend për nga numri i pasagjerëve dhe numri i fluturimeve.