Vendosni fjalën kyçe....

Autori i dyshuar i vrasjes së trefishtë në Mat, ish-kryetar i PS në këtë zonë


Një ngjarje e rëndë ndodhi mesditën e sotme në Mat, pasi mbetën të vrarë tre punonjës bashkie dhe u plagos një tjetër. Ngjarja ndodhi në fshatin Shëlli të Matit ku mbeti i vrarë Mentor Hoxha,  Erzen Aliaj dhe Hamit Buçi. I plagosuri është kolegu i Astrit Hani i cili ndodhet në spital duke marrë mjekim.

Autori ka qëlluar me armë zjarri ndaj 4 të sipërpëmendurve teksa këta të fundi ishin duke ngrënë drekë në një lokal.  Sipas të dhënave nga policia autori i dyshuar i kësaj ngjarje të rëndë është Kujtim Koxha, i cili është arrestuar nga policia.

Kush është Kujtim Koxha?

Kujtim Koxha është një emër i njohur , pasi ka qenë kryetarë i Partisë Socialiste në Mat deri në muajin Janar. Ai është arrestuar rreth një orë pasi kreu krimin.