Vendosni fjalën kyçe....

Reshjet e dendura të shiut, përmbyten disa rrugë në Lezhë


Reshjet e shiut me intensitet të lartë për disa minuta kanë sjellë probleme në lëvizjen e drejtuesve të automjeteve dhe këmbësorëve në rrugët kryesore të qytetit të Lezhës.

Sipas informacioneve  shkak u bë bllokimi i pusetave dhe kolektorëve pasi prurjet ishin të shumta.

Menjëherë për situatën bashkia e Lezhës mori masa për zhbllokimin e tyre dhe normalizimin e situatës.