Vendosni fjalën kyçe....

Gjeorgjia bind, kryeson ndaj Çekisë


Gjeorgjia e ka mbyllur në përparësi pjesën e parë ndaj Çekië në ndeshjen e vlefshme  për Euro2024.

Pas një paraqitjeje mjaft të mirë ndaj Turqisë, ku meritonte të paktën barazimin, kombëtarja gjeorgjiane ka shënuar gol në pjesën e parë me Mikautatzde.

Nëse e ruan rezultatin, Gjeorgjia do kishte mundësi të mira të kualifohej në fazën finale.

Çekia nga ana e saj u mund nga Portugalia në ndeshjen e parë dhe nëse mundet sot duhet të mundë Turqinë në ndeshjen e fundit duke shpresuar të kalojë si një nga të tretat më të mira.