Vendosni fjalën kyçe....

Burri hap zjarr në supermarket në shtetin amerikan, 3 viktima e 10 të plagosur


Tre persona të vrarë dhe 10 të plagosur nga të shtënat në një supermarket në Arkansas

Një person me armë zjarri hapi zjarr në një supermarket në Arkansas të premten, duke vrarë tre civilë dhe duke plagosur 10 persona të tjerë, përfshirë dy oficerë policie, tha policia e shtetit.

I dyshuari u plagos gjithashtu në një shkëmbim zjarri me policinë, u tha gazetarëve drejtori i policisë së shtetit të Arkansas, Mike Hagar.

“Fatkeqësisht, ne mund të konfirmojmë se 11 civilë të pafajshëm u qëlluan, dhe tre prej tyre janë të vdekur. Dy oficerë të zbatimit të ligjit u plagosën në shkëmbimin e zjarrit. I dyshuari gjithashtu u qëllua dhe u dërgua në paraburgim,” tha Hagar. Ai nuk shpjegoi rrethanat e të shtënave dhe as nuk bëri pyetje.

Lëndimet e civilëve varionin nga jo-kërcënuese për jetën në jashtëzakonisht kritike, tha ai.

Guvernatorja Sarah Huckabee Sanders tha në platformën e mediave sociale X se ajo ishte informuar për incidentin.