Vendosni fjalën kyçe....

Alex Soros është tabu – Edi Rama kompleksohet nga pyetja e Ambrozia Metës


Gazetarja Ambrozia Meta në mbyllje të konferencës së samitit të sotëm BE-Ballkani Perëndimor e pyeti Kryeministrin Edi Rama se pse Aleks Soros duhej të ishte i pranishëm në samitin aktual dhe në foton familjare.

Ndërkohë, Rama është komplekuar nga pyetje dhe iu shmang të përgjigjej duke iu kthyer shkurt: “Harroi të të pyeste edhe ty.”

Aleks Soros ishte prezent si në samitin e djeshëm të Ukrainës dhe vendeve të Europës Juglindore ashtu edhe në aktivitetin e sotëm ku u diskutua plani i ri zgjerimit të BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor.

Soros ishte gjithashtu pjesë e fotos familjare, si të gjithë zyrtarët e lartë shtetërorë të rajonit dhe të Bashkimit Evropian.