Vendosni fjalën kyçe....

Reforma Zgjedhore/ Basha: Vlerësoj thirrjen e OSBE/ODIHR, palët të ndalin lojërat politike për interesa vetjake


Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratën e OSBE/ ODIHR në lidhje me Reformën Zgjedhore.

Në një postim në rrjetin social “X”, Basha u shpreh se vlerëson thirrjen e OSBE ndërsa ka bërë thirrje për palët e përfshira në proces që të ndalin lojërat politike për interesa vetjake.

“Vlerësoj thirrjen dhe qëndrimin e OSBE/ODIHR për nevojën e menjëhershme të fillimit të punës për Reformën Zgjedhore. I bëj thirrje të gjitha palëve të ndalin lojërat politike për interesa vetjake dhe të nisim punën gjithpërfshirëse për t’u dhënë shqiptarëve një Reformë Zgjedhore në përputhje me pritshmëritë dhe aspiratat e tyre”, shkroi ai.