Vendosni fjalën kyçe....

Pesë të arrestuar në një operacion antiterror në Francën veriore


Pesë persona janë arrestuar në Francën Lindore pasi dyshohen si të përfshirë në formimin e një organizate kriminale terroriste.

Sipas informacioneve nga shërbimet e inteligjencës të pestë personat janë arrestuar mëngjesin e sotëm në departamentin Mert-et-Moselle, Nancy dhe komunat e afërta Vandevere-le-Nancy dhe Toul.

Ministri i Brendshëm Gerald Darmanen më herët u kishte bërë thirrje autoriteteve lokale që të tregohen vigjilente përpara festave pasi kërcënimet terroriste janë të larta.