Vendosni fjalën kyçe....

Paralajmëron mosbindje civile, Berisha e mbyll Kuvendin me batutë: Prapë i kanë lënë ca shkallë, por s’rrëzohem më


“Mosbindja civile është betimi ynë”. Kështu deklaroi ish-kryeministri Sali Berisha sot nga Kuvendi i tij Kombëtar.

Teksa përmendi disa here me tone të forta se ky do të jetë aksion opozitar, Berisha ftoi për pjesëmarrje në këtë nismë të demokratëve dhe qytetarëve shqiptarë.

“Kjo nuk është një beteje politike, por një luftë ekzistencë. Ne nuk jemi kudër një partie, por një partie shtet të zaptuar nga Rama. Jemi kundër armikut shqipfolës. Me votë ai nuk ikën, pasi po la pushtetin do duhet të përballet me krimet e bar. Për këtë duhet aksion politik pa kthim deri në mosbindje civile aksion politike pa kthim.

 Ne ia çorëm maskën Ramës. Rama është një kryeministër që kalon buxhetin e shqiptarëve në 4 minuta. Një kryeministër që fshihet pas gardës, si bosët e krimit në Meksikë më tej. Mos prisni çdo gjë nga deputetët e opozitës.

 Çdo shqiptar ka të drejta të shkelua, është i grabitur dhe nga shteti. Ndaj duhet aksion pa kthim deri në mosbindje civile. U bëj thirrje demokratëve dhe shqiptarëve aksion pa kthim ndaj votës së lirë deri në mosbindje civile.”, tha ai.

Në fund ish-kryeministri Sali Berisha  mbylli  fjalën me një batutë.

Duke kujtuar një episod kur në Kuvendin e kaluar u rrëzua në podium, pasi u pengua te shkallët, Berisha tha se këtë herë nuk rrëzohet më.

“Prapë i paskan lënë edhe disa shkallë këtu, por Sali Berisha nuk rrëzohet kurrë më.”, tha Berisha.