Vendosni fjalën kyçe....

Lazio afër kualifikimit në Ligën e Kampionëve, fiton dhe Shakhtar


Lazio ka marrë një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Celtic me shifrat 2-0, duke shkuar në kuotën e 10 pikëve dhe duke u afruar kështu me kualifikimin, kur ka mbetur edhe një xhiro për ta në grupin E, të Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë përfundoi pa gol. Avantazhi erdhi nga Immobile në minutën e 82-të ashtu sikurse edhe goli i sigurisë në të 85-tën.

Në grupin H, Shakhtar është rrugën drejt kualifikimit, pasi tashmë ka 9 pikë, po aq sa Porto dhe Barcelona. Ekipi ukrainas mundi minimalisht 1-0 (Mykola Matviienko) Antëerp, në Volksparkstadion (Hamburg).