Vendosni fjalën kyçe....

Trajneri Sylvinho shpreh lumturinë pas kualifikimit në Euro 2024: Realizimi i ëndrrës së një Kombi


Kualifikimi i Shqipërisë në Euro 2024 është një arritje e jashtëzakonshme e kuqezinjve, por edhe e vetë trajnerit brazilian Sylvinho i cili mori drejtimin e ekipit kombëtar në fillimin e këtij edicioni dhe ka bërë gjithçka mirë deri tani në pankinë.

Përmes një reagimi  në rrjete sociale Sylvinho ka shprehur emocionet ndërsa ka bërë disa falenderime.

“Lumturi dhe krenari e madhe. Sigurimi i një vendi në EURO 2024 është padiskutim realizimi i ëndrrave të shumë njerëzve, ëndrrave të një Kombi. Pjesëmarrja në një moment të tillë gëzimi për popullin shqiptar është një burim i kënaqësisë së jashtme. Faleminderit e mija ka për zemër shumë njerëz: për futbollistët, të gjithë ata që mbështesin idetë tona dhe gjithmonë luajtën me shpirt dhe.Për pjesëtarët e stafit teknik administrativ, të punojnë intensivisht dhe të kujdesen për çdo detaj gjatë të gjithë rrugëtimit.  Për drejtuesit dhe drejtuesit e Federatës, që kanë bërë gjithçka që puna jonë është bërë në perfeksion. Për fansat, për kontrollin e tyre jetike brenda dhe jashtë shtëpisë tonë. Për familjen time, që janë baza e gjithçkaje që bëj dhe më jep punë që të bëj kohë me dashuri dhe dedikim! Për këdo që direkt apo indirekt ka qënë pjesë e kësaj historie të mrekullueshme. Euro 2024 është këtu tani. Forca Shqipëri“, shkruan ai.