Vendosni fjalën kyçe....

Alibeaj: Pres që votat mos të manipulohen në zgjedhjet e 29 korrikut


Deputeti i PD-sw zyrtare, Enkelejd Alibeaj, në një komunikim me gazetarët jashtë Kuvendit, u shpreh se pret që zgjedhjet e 29 korrikut për kryetar të ri të PD, të jenë transparente dhe të mos manipulohen votat.

“A do bëjmë ne dot një proces transparent dhe jo me simptomat e dikurshme, kjo është sfida. Kjo nuk është garë mes Hanit dhe Bashës, sfida është sesa procesi është transparent, ku të mos manipulojmë votat. Nuk kam kandiduar përballë Bashës,  jam shumë serioz në detyrat që marr në PD”, tha ai.

Po ashtu, duke iu përgjigjur Gazment Bardhit, ai tha se në mbledhjen e Këshillit Kombëtarë, e kanë pasur kuorumin.

Duhet të besoni dokumentet dhe faktet. Në punimet e Këshillit, një pjesë e anëtarëve kanë zgjedhur të jenë në strofkull tjetër të majtë tek LSI në zgjedhje, ndërsa ata që i qëndruan dhe nuk u tunduan, janë 329. Rregullat e përcaktuara, kuorumi është gjysma plus një, i cili ishte, kaq ishte. Deputetët janë shpirtra të lirë, sa kohë jemi zgjedhur nga zgjedhjet e 2021”-deklaroi Alibeaj.