Vendosni fjalën kyçe....

Man.Siti fiton Kupën e Anglisë


Derbi i Mançesterit në finalen e Kupës ka përfunduar me fitoren e “qytetarëve”.

Man.Siti fitoi përballë Man.Juanajtid me rezultatin 2-1 duke fituar titullin e dytë sezonal në Angli.

Të besuarit e Guardiolës shënuan që në minutën e parë me Gundogan i cili shënoi edh egolin e dytë në minutën e 51’.

Për Juanjtid shënoi Fernandez në minutën e 33’.

Pas fitores së kampionatit anglez dhe kupës, Man Siti është në garë edhe për Ligën e Kampionëve e cila zhvillohet javën e ardhshme (10 qershor), përballë Interit.