Vendosni fjalën kyçe....

Numërimi i kutive për këshillin bashkiak të Tiranës drejt fundit, si ndahen vendet


Kur janë numëruar 890 nga 941 kuti, PS ka mundur të sigurojë 34 vende në këshillin e ri bashkiak.

Koalicioni Bashkë Fitojmë ka deri tani 16 vende, PD 4, PSD 2, PR 1, LZHK 1, PDIU 1, Nisma Thurje 1 e dhe Lëvizja Bashkë Sot 1.

Ndërkohë ditën e djeshme u përcaktuar kryebashkiaku i ri i Tiranës, që do jetë Erion Veliaj edhe për një mandate të tretë.

Ai mori 54.7% të  votave ose 158688 vota përballë 34.6% të Belind Këlliçit.

Surpriza e këtyre zgjedhjeve në Tiranë ishte kandidati i Lëvizjes Bashkë Arlind Qori që mori 4.8% të votave ose 13835 vota ndërsa kandidati i PD-së Roland Bejko u rendit i katërti me 4.3% ose 12388 vota.

 

EMRAT

PS

Romina Kuko

Aldrin Dalipi

Megi Fino

Eridian Salianji

Etleva Bajrami

Endri Fuga

Ledia Tota

Plarent Ndreca

Sonila Qato

Luan Bregasi

Arta Dollani

Genci Hyska

Joleza Koka

Julian Hodaj

Reme Xholi

Besart Kadia

Blerina Doracaj

Gazmend Paja

Silda çepe

Endrit Hoxha

Adelina Greca

Hantin Bonati

Vjollca Braho

Glindxhet Madhi

Katerina Marku

Aldo Merkoçi

Albina Nanaj

Enio Civici

Bruxhilda Kito

Agim Kraja

Maura Linadi

Halit Valteri

Grejsi Bixhi

Rezart Isufi

 

Bashkë Fitojmë

Ilir Alimehmeti

Silva Caka

Endrit Braimllari

Beti Njuma

Arben Tafaj

Floida Kërpaçi

Tedi Blushi

Ilda Zhulali

Dorjan Teliti

Ana Azizaj

Artan Distafa

Albana Kepi

Jonathan Pano

Eriona Bixha

Genci Gjokutaj

Keda Kaceli

 

PR

Albi Jahelezi

 

PSD

Bruno çela

Irini Goga

 

PD

Enriketa Pandelejmoni

Gentjan Muça

Irisi Beleraj

Ervin Dushku

 

LZHK

Fabian Topollari

 

PDIU

Alda Hasani

 

Nisma Thurje

Endrit Shabani

 

Lëvizja Bashkë

Mirela Ruko