Vendosni fjalën kyçe....

Turma sulmon egërsisht dyqanin, grabit ç’i zë dora (Video)


Një turmë e egër prej rreth 100 personash plaçkitën një dyqan në një pikë karburanti në SHBA gjatë fundjavës dhe pothuajse e fshinë dyqanin ndërsa nëpunësi fshihej në një banjë të mbyllur.

Dhjetra burra dhe djem thuhet se vodhën mallra me vlerë mijëra dollarë nga ‘Acro mini mart’ të dielën pasi një grup makinash bllokuan një kryqëzim me katër drejtime rreth orës 2:30 të mëngjesit, sipas raporteve dhe videove lokale.

Pamjet e vjedhjes në dyqan tregojnë disa nga hajdutët e dyshuar që thyejnë derën e xhamit të dyqanit të karburantit, ndërsa njerëzit pas tyre derdhen brenda dhe rrëmbejnë alkool, pije, ushqime dhe preservative.

Turma u shpërnda shpejt pas rrëmbimit, duke lënë një gjurmë shkatërrimi. Dyqani pësoi dëme të konsiderueshme dhe humbi produkte me vlerë mijëra dollarë, tha për ABC 7 Departamenti i Sherifit të Qarkut të Los Anxhelosit (LASD).

Policia nuk bëri asnjë arrestim herët të dielën, por autoritetet po shqyrtojnë pamjet e vëzhgimit në një përpjekje për të identifikuar të dyshuarit në turmë.