Bayern mund PSG-në, Milani barazon ndaj Tottenham, kualifikohen për në çerekfinale

Bayern Munich ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e kthimit ndaj PSG-së, duke e mposhtur 2:0 në shtëpi.

Kësisoj, Bayern Munich kualifikohet në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 3:0.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola të shënuar, me parisienët që patën rastin më të mirë shënimi.

Ishte Choupo-Moting që shënoi golin e epërsisë në minutën e 61-të.

Në minutën e fundit të ndeshjes, Serge Gnabry shënoi për 2:0 dhe e vulosi fitoren e vendasve.

Rezultati i ndeshjes së parë ishte vendimtar për AC Milan, i cili kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Kuqezinjtë barazuan pa gola në udhëtim ndaj Tottenhamit, rezultat ky që e kualifikoi tutje.

Kjo pasi që në Itali, Milan kishte shënuar fitore minimale 1:0.

Tottenhamit iu shuan shpresat në minutën e 77-të kur Romero mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

AC Milan kualifikohet në çerekfinale, ku të premten e 17 marsit do ta kuptojë kundërshtarin.