Vendosni fjalën kyçe....

Gazeta Express: Ndaj Kryetarit dhe disa deputetëve të LDK-së është planifikuar të kryhet atentat


Gazeta Express raporton se sipas burimeve të saj nga shërbimet partnere të Kosovës, ka informacione për planifikim të një atentati ndaj Kryetarit Lumir Abdixhikut dhe disa deputetëve të LDK-së.

Një prej deputetëve, emri i të cilit përmendet si cak i sulmit të mundshëm, para gjysmë ore ka deponuar deklaratën e tij në një prej stacioneve të Policisë në Prishtinë.

Shërbimet partnere të Kosovës kanë arritur deri të një informacion se një grup tashmë i identifikuar po planifikon atentat ndaj Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikut dhe disa deputetëve të partisë më të vjetër në vend.

Burimet të Gazetës Express, kanë treguar se këto informacione janë konsideruar jashtëzakonisht të besueshme dhe krerët e LDK-së kanë vendosur t’i njoftojnë organet e rendit.

Një prej deputetëve, emri i të cilit përmendet si cak i atentatit të mundshëm, para 30 minutave ka deponuar informacionet në një stacion të policisë në Prishtinë.