Vendosni fjalën kyçe....

Meta uron PD-në për primaret, thirrje qytetarëve për nesër: Të gjithë bashkë në Bulevard, në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë e demokracisë


Kreu i Partisë së Lirisë Meta u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në protestën e 6 dhjetorit në Bulevard.

Teksa ka uruar primaret në PD si proces transparent, civilzues e në interes të të demokracisë ai shkruar se qytertarët duhet të bashkohen nesër në protest në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë e demokracisë.

“Shumë urime për Partinë Demokratike për procesin transparent, civilizues dhe në interes të demokracisë direkte të Primareve. Një hap i madh përpara! Nesër të gjithë bashkë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë dhe demokracisë!” – shkruan Meta.