Vendosni fjalën kyçe....

Maroku dhe Kroacia kalojnë në fazën tjetër të Botërorit


Maroku dhe Kroacia janë skuadrat e grupit F që kalojnë më tej në Botëror.

Maroku arriti të fitonte 1-2 me Kanadanë, duke marrë tre pikë që i japin dhe kryesimin e grupit.

Ndërsa Kroacia barazoi pa gola me Belgjikën.

Ky barazim e la jashtë Belgjikën.

Maroku dhe Kroacia do mësojnë në mbrëmje kundërshtarët e tyre të grupit E.