Vendosni fjalën kyçe....

“Chelsea arrin akord me City-n, Sterling do transferohet në Londër”-eksperti i transferimeve


Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano Chelsea ka arritur një marrëveshje për transferimin në Stanford Bridge të Raheem Sterling,

Sipas tij aprovimi final nga Manchester City erdhi sot. Chelsea do të paguajë 45 milionë funta, plus 10 milionë tjera shtesa,

Marrëveshja mes Chelseat dhe anësorit anglez ishte arritur ditë më parë, ndërsa sot raportohet se marrëveshja është kompletuar.

Sterling do të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër.